Kthehu në faqen kryesore

Zgjedhjet Presidenciale

Pendarovski dhe Siljanovska janë takuar me anëtarët e komunitetit rom

Pendarovski dhe Siljanovska janë takuar me anëtarët e komunitetit rom

Në organizimin e iniciativës civile “Avaja”, pasdite, me anëtarët e komunitetit rom, u takua edhe kandidati për president, i mbështetur nga LSDM-ja dhe koalicioni Stevo Pendarovski dhe kandidatja për president nga VMRO-DPMNE dhe koalicioni Gordana Siljanovska-Davkova, transmeton Nova Tv. “Sa

Lexo tërë artikullin
“E Majta” demanton se përkrah kandidaten e VMRO-DPMNE-së

“E Majta” demanton se përkrah kandidaten e VMRO-DPMNE-së

Nga “E Majta” thonë se ata nuk do të vendosen në shërbim të përmbushjes së censusit për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, përcjell FLAKA. Ata mohojnë informacionin se ata mbështetën kandidaten e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska. “Në sesionin e 12-të

Lexo tërë artikullin
Pendarovski: Thirrja e Rekës në kohën e duhur

Pendarovski: Thirrja e Rekës në kohën e duhur

Kandidati presidencial Stevo Pendarovski përshëndeti thirrjen e djeshme nga Blerim Reka, i cili i kërkoi votuesve të tij të dalin përsëri dhe “të mbështesin mundësinë e integrimit evropian” dhe ai e vlerësoi atë si të vërtetë në kohën e duhur,

Lexo tërë artikullin
Pendarovski: Nëse fiton Siljanovska, Gruevski për dy javë do të kthehet në Maqedoni

Pendarovski: Nëse fiton Siljanovska, Gruevski për dy javë do të kthehet në Maqedoni

Kandidati presidencial Stevo Pendarovski në një intervistë për Televizionin Tera thotë se nëse Siljanovska merr mandat, në jo më shumë se dy javë Gruevski do të kthehet në shtet dhe do të udhëheqë edhe partinë dhe shtetin nga Shkupi, e

Lexo tërë artikullin
Siljanovska Pendarovskit: Ju jeni personi i cili nuk u ngjit në aeroplan me Trajkovskin

Siljanovska Pendarovskit: Ju jeni personi i cili nuk u ngjit në aeroplan me Trajkovskin

Kandidatja presidenciale Gordana Siljanovska akuzoi Pendarovskin se për interesin pensonal ka punuar për të gjithë. Ajo këtë akuzë e bëri sonte në duelin në Tv 24, përcjell FLAKA. “Ju për interesin personal keni luajtur me të gjithë dhe keni punuar

Lexo tërë artikullin
Pendarovski: Në kabinetin tim do të ketë anëtarë të komunitetit rom

Pendarovski: Në kabinetin tim do të ketë anëtarë të komunitetit rom

Stevo Pendarovski, kandidat të përbashkët për president, në një takim me përfaqësues të komunitetit rom në organizimin e “Avaja” në fjalimin e tij theksoi, se prania masive e të rinjve është dëshmi për potencialin rom në procesin e reformave dhe

Lexo tërë artikullin
Vota e shqiptarëve, kyçe për presidentin e Maqedonisë Veriore

Vota e shqiptarëve, kyçe për presidentin e Maqedonisë Veriore

Gazeta e njohur ndërkombëtare “Washington Post” ka shkruar një artikull me titullin “Vota e shqiptarëve, kyçe për zgjedhjen e presidentit të Maqedonisë Veriore”. Qytetarët e Maqedonisë Veriore do të votojnë në zgjedhjet e së dielës, në raundin e dytë dhe

Lexo tërë artikullin
Zaev: Edhe Reka tha votoni për BE, NATO, shumë qartë për Pendarovskin!

Zaev: Edhe Reka tha votoni për BE, NATO, shumë qartë për Pendarovskin!

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev mbrëmë nga Ohri deklaroi se edhe kandidati i tretë për president, Blerim Reka bëri thirrje për të votuar për Evropë dhe NATO, gjegjësisht si çtha për Stevo Pendarovskin.  “Edhe kandidati i tretë tha votoni për

Lexo tërë artikullin
Presidencialet, ASH-ja dhe BESA bëjnë thirrje për NATO e BE

Presidencialet, ASH-ja dhe BESA bëjnë thirrje për NATO e BE

Në ditën e fundit të fushatës së kandidatëve për president, partitë politike shqiptare u kanë bërë thirrje mbështetësve për dalje masive në votime të 5 majit. Opozita shqiptare, Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa nuk i orientuan votuesit e tyre

Lexo tërë artikullin
“Censusi, i rëndësishëm për negociatat për anëtarësim”

“Censusi, i rëndësishëm për negociatat për anëtarësim”

Përmbushja e censusit të zgjedhjeve presidenciale më 5 maj do të jetë treguesi i rëndësishëm për vendet anëtare të BE-së se vendi është i gatshëm për të filluar negociatat për anëtarësim, vlerëson zv.kryeministri Bujar Osmani. Sipas tij, dështimi i zgjedhjeve

Lexo tërë artikullin