Kthehu në faqen kryesore

Zgjedhjet Presidenciale

Pendarovski në Makedonska Kamenicë: Ofroj të ardhme, të ecim bashkë përpara

Pendarovski në Makedonska Kamenicë: Ofroj të ardhme, të ecim bashkë përpara

Kandidati për president i LSDM-së dhe koalicionit Stevo Pendarovski sot ka pasur takim me banorët e Makedonska Kamenicës. Ai para tyre ka theksuar se është shumë me rëndësi se për cilat politika do të vendos populli, nëse për politikën e

Lexo tërë artikullin
Zor të thyhet rekordi i Muharrem Nexhipit

Zor të thyhet rekordi i Muharrem Nexhipit

I ndjeri dr.Muharrem Nexhipi është kandidati i parë shqiptar për president që ka fituar numër rekord të votave në historinë e zgjedhjeve në Maqedoni. Për 20 vite me radhë, asnjë kandidat tjetër shqiptar nuk ka arritur të kalojë numrin e

Lexo tërë artikullin
Bejta: Qesharake janë deklaratat e Blerim Rekës se do fitojë në rrethin e parë dhe në të dytin

Bejta: Qesharake janë deklaratat e Blerim Rekës se do fitojë në rrethin e parë dhe në të dytin

Nënkryetari i BDI-së, Nevzat Bejta sonte ne ClickPlus në Tv21 duke folur për zgjedhjet presidenciale ka ironizuar me deklaratat e Blerim Rekës i cili theksoi se do fitojë edhe në rrethin e parë edhe në rrethin e dytë. “Blerim Reka

Lexo tërë artikullin
Zjedi: Nëse Blerim Reka shkon në rrethin e dytë unë jap dorëheqje nga çdo gjë

Zjedi: Nëse Blerim Reka shkon në rrethin e dytë unë jap dorëheqje nga çdo gjë

Sekretari i përgjithshëm i Alternativës, Skender Rexhep Zejdi, sonte në CliclPlus në Tv21 tha se kandidati i pavarur Blerim Reka nuk shkon në rrethin e dytë, dhe nëse ai shkon do të jap dorëheqje nga të gjitha strukturat politike. Zjedi

Lexo tërë artikullin
Siljanovska: Pyes se edhe sa vite duhet të përgatitemi për fillimin e negociatave

Siljanovska: Pyes se edhe sa vite duhet të përgatitemi për fillimin e negociatave

Kandidatja për presidente e Republikës së Maqedonisë, Gordana Siljanovska Davkova sonte ishte në Karposh, përcjell FLAKA. Siljanovska Davkova theksoi se LSDM dhe Zaev kanë një marrëdhënie jo shtetërore ose demokratike në Maqedoni, siç tha ajo nuk ka sundim të ligjit

Lexo tërë artikullin
Pendarovski nga Tetova: Maqedoninë e Veriut e ndajnë vetëm dy muaj nga inkuadrimi në BE

Pendarovski nga Tetova: Maqedoninë e Veriut e ndajnë vetëm dy muaj nga inkuadrimi në BE

Me mbështetjen tuaj për zgjedhjen e presidentit i jepni mbështetje kësaj strukture qeveritare e cila për vetëm dy vjet ka bërë shumë punë për shtetin siç janë marrëveshjet me Bullgarinë, Greqinë dhe ligjin për gjuhët me të cilin u përmbyll

Lexo tërë artikullin
Kasami nga Bërvenica: Reka kandidatur që bashkon

Kasami nga Bërvenica: Reka kandidatur që bashkon

Karvani i opozitës shqiptare sonte ka qëndruar në Komunën e Bervenicës, në përkrahje të kandidatit të pavarur dhe të vetmin shqiptar, prof Blerim Reka. Krerët e dy partive folën rreth kandidimit për president të Blerim Rekës dhe bën apel që

Lexo tërë artikullin
Pendarovski: Siljanovska ofron koncept për ndasi, vetëm familja e tyre të ketë jetë

Pendarovski: Siljanovska ofron koncept për ndasi, vetëm familja e tyre të ketë jetë

Kandidati i përbashkët për president i LSDM dhe BDI, Stevo Pendarovski, u takua me banorët e komunës së Tearcës sot pasdie, përcjell FLAKA. Në bisedimet e tij me qytetarët, Pendarovski theksoi rëndësinë e anëtarësimit në NATO, jo vetëm nga pikëpamja

Lexo tërë artikullin
Zejdi: Blerim Reka 10 vite nuk e ka hapur gojën për shqiptarët

Zejdi: Blerim Reka 10 vite nuk e ka hapur gojën për shqiptarët

Sekretari i përgjithshëm i Alternativës, Skender Rexhep Zejdi, sonte në CliclPlus në Tv21 tha se kandidati i pavarur Blerim Reka 10 vite kurrë nuk e ka hapur gojën për shqiptarët. “Blerim Reka 10 vite nuk e ka hapur gojën për

Lexo tërë artikullin
Bejta: Vota e shqiptarëve ka vlerë, mos e humbim kot

Bejta: Vota e shqiptarëve ka vlerë, mos e humbim kot

Vota e shqiptarit duhet të ketë vlerë, të mos humbet kot. Prandaj ne mbështesim Pendarovskin pasi ai fiton, kandidati shqiptar nuk i fiton këto zgjedhje, porositi Nevzat Bejta, nënkryetar i BDI-së në Tv 21, përcjell FLAKA. “Pas zgjedhjeve presidenciale, fillojnë

Lexo tërë artikullin