Kthehu në faqen kryesore

Zgjedhjet Presidenciale

Hoxha: Nuk është në konceptin politik të Besës bojkoti i zgjedhjeve

Hoxha: Nuk është në konceptin politik të Besës bojkoti i zgjedhjeve

Në emisonin e sontëm në “Rruga Drejt” në TV Alsat, i ftuar është Sekretari Gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha, i cili ka folur rreth zgjedhjeve presidenciale dhe më konkretisht mbi atë se si do të veproi Lëvizja Besa, në

Lexo tërë artikullin
Grubi “selam” opozitës: Në fund të gjithë vijnë në BDI

Grubi “selam” opozitës: Në fund të gjithë vijnë në BDI

Artan Grubi në rrjetin e tij social facebook ka postuar këtë pas tubimit përfundimtar të BDI-së në Shkup. Ja statusi plotë i Grubit: ”Në fund, të gjithë vijnë në BDI dhe i bashkangjiten filozofisë së Ali Ahmetit. Atë që e

Lexo tërë artikullin
BDI: Më 5 maj të votojmë për kandidatin i cili ka orientim pro-evropian | VIDEO

BDI: Më 5 maj të votojmë për kandidatin i cili ka orientim pro-evropian | VIDEO

Përfaqësuesit e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në tubimin e sontëm në Shkup u kanë bërë thirrje shqiptarëve që në raundin e dytë të zgjedhjeve të ardhshme presidenciale të votojnë për kandidatin konsensual për president i cili ka orientim pro-evropian.

Lexo tërë artikullin
Pendarovski: Vëndosjen e flamurit kombëtar shqiptar në Ohër e njoh si tentim për ngritjen e tensioneve ndëretnike

Pendarovski: Vëndosjen e flamurit kombëtar shqiptar në Ohër e njoh si tentim për ngritjen e tensioneve ndëretnike

Kandidati presidencial Stevo Pendarovski me kërkesë të gazetarëve të komentojë incidentin me vendosjen e flamurit kombëtar në anën jugore të Kalasë së Samuillit në Ohër, sot ka apeluar deri te të gjithë qytetarët të mos bien pre e provokimeve të

Lexo tërë artikullin
Mickoski: E drejta dhe drejtësia do të vijnë më 5 maj

Mickoski: E drejta dhe drejtësia do të vijnë më 5 maj

E drejta dhe drejtësia do të arrijnë më 5 maj, ka porositur lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në takim me banorët e lagjes “Karposh” të Kumanovës. Kur do të vjen qeveri e udhëhequr nga VMRO-DPMNE, tha ai, do të bëjnë

Lexo tërë artikullin
Bejta: Opozita shqiptare në këto zgjedhje doli pa koncep, prandaj tani mbështet kandidatin tonë

Bejta: Opozita shqiptare në këto zgjedhje doli pa koncep, prandaj tani mbështet kandidatin tonë

Opozita shqiptare në zgjedhjet presidenciale nuk kishte koncep, por kandidati i tyre i mori ato vota vetëm pse ishte shqiptar. Kështu thonë Nevzat Bejta, nënkryetar i BDI-së. Ai tha se opozita e ka kuptuar që nuk ka koncpet dhe prandaj

Lexo tërë artikullin
Bejta: ASH dhe BESA kishin vetëm 30 mijë vota për Blerim Rekën

Bejta: ASH dhe BESA kishin vetëm 30 mijë vota për Blerim Rekën

Dy partit opozitare shqiptare të cilat e mbështetën Blerim Rekën në rrethin e parë të presidecialeve ishin vetëm 30.000. Kështu pohon nënkryetari i BDI-së, Nevzat Bejta, i cili tha se votat e tjera Reka i ka nga partitë tjera dhe

Lexo tërë artikullin
Bejta: Vota për Pendarovsin, votë falenderimi për faktorin ndërkombëtar

Bejta: Vota për Pendarovsin, votë falenderimi për faktorin ndërkombëtar

Nevzat Bejta, nënkryetar i BDI-së, sonte në emisionin “Rruga drejtë…” në Alsat – m, ka ftuar qytetarët me 5 maj të dalin dhe të votojnë masovikisht kandidatin presidencial të shumicës, Stevo Pendarovskin. Bejta tha se vota për Pendarovskin nënkupton votë

Lexo tërë artikullin
Pendarovski: Maqedonia e Veriut duhet të ketë një njësi zgjedhore, në vend gjashtë

Pendarovski: Maqedonia e Veriut duhet të ketë një njësi zgjedhore, në vend gjashtë

Amnistia e një pjese të të akuzuarve për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend, është bërë për shkak të perspektivave, nga kuptimi politik, për shtetin që hapen në drejtim të realizimit të synimeve strategjike, theksoi sot kandidati për presidenti i

Lexo tërë artikullin
Pendarovski thotë se ka qenë kundër konfliktit të 2001-shit dhe se ka kërkuar të ndalet lufta

Pendarovski thotë se ka qenë kundër konfliktit të 2001-shit dhe se ka kërkuar të ndalet lufta

I pyetur në lidhje me periudhën e konf.liktit të armatosur të vitit 2001, kur Pendarovski ishte zëdhënës i MPB-së si dhe këshilltarë i Presidentit, ai për T7 tha se gjithmonë kanë qenë kundër luf.tës dhe ka dhënë maksimumin që të

Lexo tërë artikullin