City nuk gabon ndaj Tottenhamit, një hap larg titullit

City nuk gabon ndaj Tottenhamit, një hap larg titullit

Manchester City i është kthyer fitoreve, këtë herë nuk gaboi në Ligën Premier ndaj Tottenham duke fituar me rezultat 1-3.

Skuadra e Pep Guardiolas ishte dukshëm më e mirë dhe ishte një fitore e merituar.

Goli i parë në takim erdhi nga Gabriel Jesus në minutën e 22-të, pastaj Ilkay Gundogan shënoi nga pika e bardhë në minutën e 25-të.

Gabriel Jesus në momentin e golit ndaj Tottenham Hotspur në Wembley Stadium (Foto: Getty Images)

Vendasit shënuan me anë të Christian Eriksen në minutën e 42-të dhe me rezultatin 1-2 përfunduan 45 minutat e parë.

City e filloi edhe pjesën e dytë më shumë raste, Jesus (64′, 72′), ndërsa Sterling shënoi golin e qetësisë në minutën e 72-të.

Ilkay Gundogan duke festuar golin ndaj Tottenhamit (Foto: Getty Images)

Pas kësaj fitore Man City vazhdon në vendin e parë me 87 pikë, 20 pikë më shumë se Spurs në pozitën e katër.

Në rast se Manchester Unitedi humbet ndaj WBA të dielën, atëherë titulli është i Cityt.

Ndeshja e ardhshme e ekipit të Guardiolas është kundër Swanseas, ndërsa Tottenhami udhëton te Brighton. /Telegrafi/

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Prill 14, 2018 22:46
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...