Delawie i lumtur që KQZ-ja largoi nga listat kandidatët e dënuar

Delawie i lumtur që KQZ-ja largoi nga listat kandidatët e dënuar

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Greg Delawie e ka përgëzuar KQZ-në për vendimin që t’i largojë nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar.

Ai në një postim në Twitter ka thënë se është i kënaqur me këtë vendim.

“Gëzohem që KQZ-ja e ka mbështetur ligjin dhe ka larguar nga listat kandidatët e dënuar për zgjedhjet lokale”, ka shkruar Delawie.

Më shumë se 80 kandidatë janë decertfikuar nga zgjedhjet lokale sot nga një vendim i KQZ-së.

Abedin Bilalli
nga Abedin Bilalli Shtator 12, 2017 23:57

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
15°
21°
Sun
21°
Mon
21°
Tue
20°
Wed

ARKIVI I LAJMEVE