Dëshmon Abdulfetah Alimi: Permendeshin emri i Ziadin Seles, Talat Xhaferit dhe Zoran Zaevit

Dëshmon Abdulfetah Alimi: Permendeshin emri i Ziadin Seles, Talat Xhaferit dhe Zoran Zaevit

Abdulfetah Alimi sot dëshmon në seancën gjyqësorë ku akuzohen 10 të dyshuar për tentim vrasjen e deputetit Zijadin Sela, në ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar që ndodhën në Kuvend.

“Në sallën ku mbahej pres konferenca, pash protestuesit të tërbuar, te cilët qëllonin me mjete të forta ndaj deputetëve të strukuar. Dëgjova nga ta se po kërkojmë gjak shqiptari, ku permendeshin emri i Seles, Talat Xhaferit dhe Zoran Zaevit, duke i thënë se jë i shitur. Ne u munduam të mbrojmë deputetët, por gjithcka doli jasht kontrollit,” tha Alimi nder tjerash në dëshminë e tij.

Alimi, ish-pjestëtar i sigurimit të Kuvendit, po mbahet në paraburgim si i dyshuar për bindje të urdhërit ndaj personit të paautorizuar, ku më 27 prill u hapën dyert nga brenda që hyri turma e protestuesve në Kuvend.

Në seancën e sotshme dëshmon edhe deputeti Mukamed Zekiri, i cili ishte i pranishem në sallën e konferencave per media, kur protestuesithynë dhunshëm dhe sulmuan deputetët, pas zgjedhjes së kryetarit te Kuvendit, Talat Xhaferit.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Prill 16, 2018 10:51
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...