Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit vendimtar për paqen në Ballkan

Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit vendimtar për paqen në Ballkan

Aleanca e Atlantikut të Veriut vlerësoi se vazhdimi i dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit është vendimtar për paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perëndimor.

“NATO mbetet plotësisht e angazhuar për stabilitetin dhe sigurinë e Ballkanit Perëndimor dhe ka një partneritet aktiv me Serbinë”, kanë thënë për Tanjug zyrtar të Aleancës në Bruksel.

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Prill 14, 2018 22:32

PUBLICI8

Sondazhi

Vlerësimi juaj për vitin 2018 ?
Maqedoni
-2°
-4°
Tue
-3°
Wed
-1°
Thu

ARKIVI I LAJMEVE