Efektet e qumështit të bletës

Efektet e qumështit të bletës

Qumështi i bletës prodhohet nga bletët e reja dhe shërben si ushqim për mbretëreshën e tyre. Por, qumështi i bletës është një produkt i përdorur gjerësisht edhe në mjekësi për shkak të përfitimeve të shumta që ka për shëndetin e njeriut.

Ja disa nga efektet e tij në organizëm:

Forcon sistemin imunitar dhe lufton alergjitë.

Ndihmon në prodhimin e baktereve të dobishme, të cilat ndihmojnë tretjen e ushqimeve dhe luftimin e sëmundjeve të ndryshme.

Rrit nivelet e kolagjenit, i cili ndikon në parandalimin e rrudhave dhe tharjes së lëkurës.

Trajton osteoporozën, sëmundjen e kockave.

Shëron plagët dhe inflamacionet e lëkurës edhe më shpejt se vetë mjalti.

Përdorimi i qumështit të bletës ndikon në ndryshimin e niveleve të glukozës dhe kjo gjë u vjen në ndihmë atyre që vuajnë nga diabeti.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Shtator 13, 2018 22:50
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...