Erdogan: Nëse Parlamenti e kërkon, do ta përkrah dënimin me vdekje

Erdogan: Nëse Parlamenti e kërkon, do ta përkrah dënimin me vdekje

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka paralajmëruar se nëse Parlamenti turk bën kërkesë për futjen e dënimit me vdekje do ta miratojë pa hezitim.

Erdogan natën e kaluar, në një fjalim drejtuar kombit para Parlamentit kombëtar, ka thënë se puçistët kanë sulmuar institucionet që paraqesin demokracinë dhe lirinë e shtetit dhe e cila është garancë e pavarësisë së saj.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 16, 2017 21:24

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
17°
22°
Thu
22°
Fri
12°
Sat
15°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE