Eurodeputeti Xhambaski: Nga liqeni i Ohrit deri në Detin e Zi jeton vetëm populli bullgar

Eurodeputeti Xhambaski: Nga liqeni i Ohrit deri në Detin e Zi jeton vetëm populli bullgar

 Interesat nacionale bullgare janë mes Liqenit të Ohrit dhe Detit të Zi të mos ketë kufi sepse jeton një popull bullgar, kështu ka deklaruar eurodeputeti bullgar Angel Xhambaski.

“Do bisedojmë aq sa duhet, 100 vite nuk kemi bërë bashkimin nacional”, ka thënë ai.

Xhambaski njihet si bashkëpunëtorë i afërt i zëvendës kryeministrit Karakachanov dhe thotë se populli që jeton nga Liqeni i Ohrit deri në Varna janë bullgar.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Qershor 17, 2019 20:51

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA