Fatmir Dehari me nderim të veçantë për mësimdhënesit me rastin e 7 Marsit

Fatmir Dehari me nderim të veçantë për mësimdhënesit me rastin e 7 Marsit

Komuna e Kërçovës për nder të shënimit të 7 Marsit – Ditës së Mësuesit, organizon Manifestim qëndror i cili do të mbahet më dt.7.3.2019, në orën 14:00 në Pallatin e Kulturës në Kërçovë.

Këtu, përveç programit artistik, do të shfaqet edhe filmi dokumentar kushtuar jetës dhe veprimtarisë së Pishtarit të arsimit Mahmud Dumani, i cili gjatë periudhës së kaluar ka lënë gjurmë në ngritjen e arsimit shqip në trevat tona, si dhe është njohur për rolit e tij fisnik në edukimin e gjeneratave të kohës.

 

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Mars 6, 2019 12:47
© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.