Flamuri maqedonas i hedhur në koshin e mbeturinave

Flamuri maqedonas i hedhur në koshin e mbeturinave

Në rrjetet sociale është shpërndarë një fotografi ku shihet flamuri shtetëror i Maqedonisë i hedhur në kontejnerin e plehrave, shkruan portali Republika. Sipas këtij lajmi, flamuri i hedhur është regjistruar në lagjen Karposh 4, dhe nuk dihet se kush e ka hedhur.

Kodi penal sic nënvizohet ndalon keqpërdorimin e flamurit shetëror dhe se për këtë sipas nenit 178 parashihet dënim në para. Deri në vitin 2013 për vepra të tilla shkohej edhe në burg me dënim deri në 3 vjet.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Janar 28, 2019 09:18

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.