Frizurë e parezistueshme: Bëni gërshet zinxhiror (Video)

Frizurë e parezistueshme: Bëni gërshet zinxhiror (Video)

Kjo frizurë romantike është zgjedhja e vërtetë për fundverë.

Gjatë disa sezoneve të fundit, gërshetat janë bërë trend i vërtetë në botën e frizurave, prandaj i kemi parë në forma të ndryshme.

Nga bishti dhe bishtalecat, të cilët i zbukurojnë balluket e holla deri te ato në majë të kokës, ka pasur variacione të shumta, transmeton Telegrafi.

Këtë sezon janë në trend të ashtuquajtura gërshetat zinxhirore, të cilat duken shumë romantike, ndërkaq përparësia e tyre është që mund t’i bëni në mënyra të ndryshme.

Janë posaçërisht atraktive kur në to gërshetohet ndonjë shtojcë interesante, si p.sh. shirita të vegjël, kapëse apo furqeta.

Bëhen shumë thjesht, mjafton të ndani flokët në tri tufa.

Udhëzimet e tjera shikojini në video…

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Shtator 14, 2017 07:46

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
22°
21°
Fri
12°
Sat
13°
Sun
12°
Mon

ARKIVI I LAJMEVE