Galaxy M20, telefoni i lirë i Samsung, tani edhe në tregun evropian

Galaxy M20, telefoni i lirë i Samsung, tani edhe në tregun evropian

Samsung lansoi Galaxy M20 më parë këtë vit. Ishte raportuar se Samsung mund të sjellë telefonin buxhetor edhe në Evropë.

Galaxy M20 për tregje si Spanja, Gjermania dhe Italia është tashmë në dispozicion nga disa shitës.

Një raport i ri tani zbulon se ky telefon do të lansohet si Galaxy M20 Power në Evropë.

Galaxy M20 Power tashmë mund të rezervohet në Bol.com. Është një nga shitësit më të mëdhenj elektronikë në Holandë dhe Belgjikë. Pajisja ka një çmim të shitjes me pakicë prej 209 euro.

Edhe pse ka një ekran LCD 6.3 inç, Galaxy M20 është mjaft kompakt për madhësinë e ekranit.

Pajisja ka edhe një sensor primar 13 megapikselësh të shoqëruar me një sensor ultra-të-gjerë 5 megapikselësh që ka një fushë prej 120 shkallësh.

Punët e performancës trajtohen nga Exynos 7904 me 3/4GB RAM dhe 32/64GB variante magazinimi.

Pika më e madhe e shitjes së kësaj pajisjeje është padyshim bateria prej 5,000mAh.

Kompania ende duhet të konfirmojë kur Galaxy M20 Power do të lansohet zyrtarisht.

Samsung është mbështetur në shitjet online në të gjithë globin për të shitur këtë pajisje. Kjo duket të jetë edhe strategjia për Evropën.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Maj 21, 2019 22:50

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...