Genesis SUV arrin më 2020 për të rivalizuar me BMW X5

Genesis SUV arrin më 2020 për të rivalizuar me BMW X5

Ky prodhues korean mund të mbijetojë më në treg, vetëm duke prodhuar sedan.

Për të rritur shitje dhe mbetur gjallë, Genesis ka vendosur të prodhojë më shumë crossover, gjatë viteve që vijnë.

Sipas Car and Driver, në vitin 2020 do ta sjellë një version të GV80 që është prodhuar gjatë vitit të kaluar në New York Auto Show. Pamja GV80, do ti ngjajë gati krejtësisht konceptit të prezantuar.

Sipas të njëjtit burim, thuhet se kjo makinë me madhësi mesatare, do të arrijë në të njëjtën kome dhe po të njëjtën platformë  sikur G80 sedan. Që të dy modelet vijnë në versionin 3.8-litra V6, 3.3-litra V6 dhe 5.0-litra V8.

Po të njëjtin vit, Genezis planifikon të sjellë edhe GV70 SUV me të cilin do të rivalizojë BMW X5, Audi Q5 dhe Mercedes GLC. Vetëm se nuk do të kenë motorë si të paraardhëseve, pasi pritet të jenë shumë më të fortë.

Me këto ndryshime, Genesis pritet të mbetet ende në treg, meqenëse shifrat e deritanishme të shitjeve, nuk i ka mjaft të kënaqshme.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Shtator 13, 2018 22:57
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...