Gostivar, moti i nxehtë zhvesh qytetarët | FOTO LAJM

Gostivar, moti i nxehtë zhvesh qytetarët | FOTO LAJM

Për t’u mbrojtur nga vala e të nxehtit, qytetarët janë duke bërë gjithçka. Si dukete dhe ky banorë i Gostivarit, për t’u freskuar, ka zgjedhur të zhvishet përreth Lumit Vardar te parku i Madh i Qytetit.

Fotografia është publikuar në rrjetet sociale nga ana e qytetarëve, me siguri nga dikush që e ka fotografuar.

Deri të shtunën rajoni jonë do të jetë nën ndikimin e masës shumë të ngrohtë të ajrit, e cila do të shkaktojë mot me diell dhe shumë të ngrohtë me temperatura mbi mesataren e ajrit. Temperaturat maksimale do të tejkalojnë 40 gradë Celsius. FLAKA

Abedin Bilalli
nga Abedin Bilalli Qershor 30, 2017 11:55

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
16°
12°
Sat
13°
Sun
12°
Mon
14°
Tue

ARKIVI I LAJMEVE