Haradinaj: Sfidat e Maqedonisë janë inspirim për Kosovën

Haradinaj: Sfidat e Maqedonisë janë inspirim për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur gjatë Samitit Dixhital të Ballkanit Perëndimor në Shkup, prej nga ka përshëndetur kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev për marrjen e rekomandimit të pakushtëzuar, raporton Televizioni SHENJA.

Ai tha se kjo është dëshmi se sa mirë ka ecur Maqedonia në procesin e reformave. Sipas kryeministrit Haradinaj, megjithatë edhe Maqedonia ka pasur shumë sfida dhe ato do të jenë një inspirim për Kosovën.

Haradinaj e ka përgëzuar edhe Shqipërinë për vendimin për nisjen e negociatave për anëtarësim dhe mendoj se ky është një lajm i mirë për rajonin.

“Maqedonia ka treguar një partneritet korrekt në raport me Kosovën dhe ka shënuar progres të madh në përfshirjen e shqiptarëve. Si Kosovë jemi të përkushtuar që ta vazhdojmë këtë partneritet, për të mirën e qytetarëve tonë”, ka thënë Haradinaj.

Nga ana tjetër, kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, e ka falënderuar kryeministrin Haradinaj për gatishmërinë e treguar, sipas tij, për një komunikim efektiv ndërshtetëror. Gjatë takimit në margjinat e samitit, të dy kryeministrat u dakorduan që në takimin e parë të dy qeverive.  /SHENJA/

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Prill 18, 2018 14:20
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
16°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...