Historike! Kroacia në finale të Kupës së Botës

Historike! Kroacia në finale të Kupës së Botës

Kroacia ka shkruar historinë, pasi është skuadra që i bashkohet Francës në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1 me golat e Tripier për anglezët në minutën e 5′ dhe për kroatët realizoi Perisic në të 68′.

Në minutën e 109′ Mario Mandzukic kaloi Kroacinë në avantazh, 2-1.

Ky ishte goli vendimtar i takimit, që i dha kroatëve finalen e madhe, ku do të kenë përballë Francën.

Për anglezët ky eliminim duket si një dramë, pasi ishin ata që udhëhiqnin në fillim. Anglia do të luajë me Belgjikën për vendin e tretë dhe të katërt.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 11, 2018 22:56
Loading...

 

 

 

ARKIVI I LAJMEVE