Ismet Sylejmani: Një vit pa të madhin e çështjes kombëtare, Jonuz Musliun

Ismet Sylejmani: Një vit pa të madhin e çështjes kombëtare, Jonuz Musliun

Veprimtari Ismet Sylejmani ka kujtuar në njëvjetorin e ndarjes nga jeta, Jonuz Musliun.

Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se Musliu do të jetë i pavdekshëm.

“Një vit ndarje nga jeta e veprimtarit të madh të çështjes kombëtare, ish-të burgosurit politik, ushtarit e komandantit të UÇK-së, oficerit të lartë të TMK-së, Perfaqësuesit Politik e Komandantit të UÇPMB-së, Kryetarit të Kuvendit Komunal të Bujanovcit, Kryetarit të Këshillit Nacional dhe Liderit emblematik të Luginës së Preshevës, shokut e mikut tim të madh, të pavdekshmit Jonuz Musliu”, ka shkruar Sylejmani.

 

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Janar 18, 2019 20:07
© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.