Ja si të përgatisni opëza me puding të luleshtrydhës

Ja si të përgatisni opëza me puding të luleshtrydhës

Përbërësit

1 qumësht
8 luge te gjelles bollgur
6 luge te gjelles sheqer
1 luge te gjelles gjalpë
1 puding luleshtrydhe
PËR TA LYER
kokos

Hapat

Të gjithë përbërësit i derdhim në një tenxhere, e vemë në zjarr në temperaturë mesatare, e përziejmë derisa të trashët.

E largojmë nga zjarri dhe e lëmë të ftohet, kur të ftohet nga glazura e përgatitur bëjmë topëza të vogël.

I lyejme me kokos dhe i vëmë në frigorifer për ngrirje.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Qershor 7, 2019 22:39

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...