Javën e kaluar protestuan bashkë, sonte: Mickoski më shumë brengoset për hidorcentralet se sa për emrin

Javën e kaluar protestuan bashkë, sonte: Mickoski më shumë brengoset për hidorcentralet se sa për emrin

Qytetarët të cilët kanë ngritur tendat e që protestojnë para Parlamentit kundër ndryshimit të emrit, osnte kundërshtuan Kristian Micksokin, edhe pse protestuan bashkë javën e kaluar, përcjell FLAKA.

Sonte ata qëndruan para Parlamentit dhe nuk iu bashkuan protestës së VMRO-DPMNE para Qeverisë.

“Të 120 deputetët janë tradhtarë. Askush nuk u bë burr për të ardhur këtu. Mickovski më me rëndësi i ka termocentralet hidroelektrike në vend të emrit. Ata që janë maqedonas, ata do të qëndrojnë këtu. Askush nuk do të ndalojë popullin maqedonas. Njerëzit po kalojnë. Bëhen të verbër. Ju jeni maqedonas. Ne duhet ta mbrojmë që që është e jona, maqedonase. Ata që janë për Maqedoninë duhet të jenë këtu. Mickoski dhe Zaev shohin xhepin e tyre. Deri ku kemi ardhur? Deri në 200 euro pagë”, thanë ata. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Dhjetor 5, 2018 22:28
© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.