Jeep sjellë dy SUV me nga tri radhë ulësesh

Jeep sjellë dy SUV me nga tri radhë ulësesh

Makina e dytë SUV, mbetet tërësisht mister dhe nuk dihet asgjë për të.

Klientët janë shumë të interesuar për makina me tri radhë ulësesh, andaj prodhuesit po iu përshtaten në mënyrën më të mirë të mundshme.

Hyundai dhe Kia, ishin të shpejtë me lansimin e Palisade dhe Telluride, derisa Subaru lansoi Ascent, teksa Volkswagen krijoi modelin Atlas. Në këtë drejtim, Jeep mbeti pak vonë, por megjithatë nisi të punojë në këtë drejtim, që të mos mundet prej konkurrencës.

Më herët, ishte thënë se po punohet në adoptimin e Wagoneer, që të bëhet me shtatë ulëse dhe të emërohet Grand Wagoneer.

Kjo duket se nuk po i mjafton Jeep, pasi bashkë me këtë model, do ta lansojë brenda dy vitesh edhe nj SUV në madhësi të njëjtë.

“Jemi vonuar, por dy SUV me tri radhë ulësesh, do t’i shtohen linjës së prodhimit” ka thënë Mike Manley, drejtori kryesor ne Jeep.

Megjithatë, nuk ka dashur të japë asnjë detaj për makinën e dytë SUV, që mbetet tërësisht mister, pa u dhënë asnjë detaj.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Mars 12, 2019 22:52
© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.