Kapet krokodili gjigant në Australi, jeton prej 60 viteve

Kapet krokodili gjigant në Australi, jeton prej 60 viteve

Autoritetet në Australi kanë arritur të kapin krokodilin gjigant 4.7 metra të gjatë, i cili peshon rreth 600 kilogramë.

Krokodili që besohet të ketë mbi 60 vjet, është kapur në ujërat në afërsi të një porti ku ndalen anijet në liqenin Kathryn, transmeton oranews.

Ai konsiderohet si krokodili më i gjatë që ndonjëherë është kapur në këtë zonë. Rekordin për krokodilin më të gjatë të kapur deri më tani, e kishte mbajtur zvarraniku 4.6 metra.

Pasi e kapën, atë e lidhën në rimorkio dhe e dërguan në një zonë tjetër për të jetuar ku nuk do t’i shqetësonte banorët.

 

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 11, 2018 22:38
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
17°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...