Kek i shpejtë

Kek i shpejtë

Ju kanë ardhur mysafirë të papritur dhe nuk keni ëmbëlsirë në shtëpi, ne kemi recetën për kekun më të lehtë e më të shpejtë të mundshëm.

Hapi 1

Përbërësit për brumin i përzien mirë me mikser dhe i hedh në tavën ku do të piqet brumi.

Hapi 2

Brumi piqet në furrën e parangrohur në 180 gradë.

Hapi 3

Ndërkohë, në një enë hedh pak gjalpë, 4 lugë kakao dhe qumështin me sheqer.

Hapi 4

Pasi të piqet keku e pret në format e dëshiruara dhe e lyen me glazurën e përgatitur përsipër.

Hapi 5

Me glazurën e mbetur e lyen sërish sipërfaqen e kekut dhe e zbukuron me pak kokos sipër.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 9, 2019 22:43

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA