Kjo është e ardhmja e Hysajt të Napoli

Kjo është e ardhmja e Hysajt të Napoli

Agjenti i Elseid Hysaj sot ka folur për lojtarin e tij derisa ka dhënë verdiktin se a do të qëndrojë apo largohet lojtari.

Agjenti i mbrotësit anësorë të Napolit, Elseid Hysaj ka insistuar se ai “do të qëndroi në Napoli” edhe nëse Maurizio Sarri i bashkohet Chelseat.

Ish trajneri i Napolit, i cili ende ka kontratë me klubin por që është zëvendësuar me Carlo Ancelottin kishte thënë më parë se ai kishte pasur negociata me disa ekipe angleze.

Nëse Sarri bëhet trajner i Chelsea ishte thënë se londinezët do të aktivizojnë klauzolën e tij dhe do ta blinin atë.

“Elseid do të qëndroi në Napoli”, ka thënë Mario Giuffredi për Radio Kiss Kiss Napoli.

“Ideja për në Chelsea ishte nëse Sarri shkon atje dhe që do të merrej në konsideratë të vogël, por më shumë gjasë ai do të vazhdojë më sicilianët”. /GazetaExpress/

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Qershor 12, 2018 22:54
Loading...

PUBLICITET