KMC nuk di të ndalet, bashkëpunon edhe me Aurel Thëllimin!

KMC nuk di të ndalet, bashkëpunon edhe me Aurel Thëllimin!

Bashkëpunimet tashmë jo vetëm që janë trend por edhe një mënyrë e ndërsjellë për të marrë sadopak ndjekës dhe publik njëri-tjetri por edhe për të shtuar një këngë më shumë në veprat e tyre. KMC, reperi shqiptar që nuk ka shumë kohë që i ka hyrë muzikës me të dyja këmbët, pas bashkëpunimeve që realizoi me këngëtaren e mirënjohur Blerina Matraku dhe gjithashtu të talentuarin Antre, ka zgjedhur një tjetër emër të suksesshëm në muzikën shqiptare, Aurel Thëllimin. Kënga është një risjellje të një këngë të vjetër me motive moderne dhë është punuar në studion e DeVox, ku KMC ka realizuar edhe dy bashkëpunimet e tij të fundit. Xhirimet priten të nisin shumë shpejt me kompaninë FourInfinit  dhe ne presim një realizim të mirëfilltë, ashtu si gjithmonë ka sjellë KMC.

Driton Zenku
nga Driton Zenku Nëntor 5, 2018 18:38
© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.