Komedia Volpone u shfaq para publikut Tetovar

Komedia Volpone u shfaq para publikut Tetovar

Nën regji të Sulejman Rushitit para publikut u shfaq komedia Volpone apo ndryshe Dhelpra e shkruar nga:

Ben Johnson  Dhe

Stefan Cvajg  Shfaqja kishte të bëj me atë se si nga mashtrimet u mashtrua edhe mashtruasja e madhe e cila njihet si më dinakja Dhelpra Tema të cilën ngërthente shfaqja ishte se si nga e kaluara deri më sot mashtruesit kanë ngelur të njejtë

në të cilën Luajtën

Arsim Kaleci

Elmir Sejfulai po ashtu si dhe aktorët Gostivaras

Linda Shabani, Berat Salihu dhe Argjend Hasani si dhe

Hasim Memishi Sopi

Elmedina Ameti

Shkumbije Zeqiri dhe disa Aktor të tjer

Shfaqja u prit shum mirë nga publiku Tetovar por aty nuk munguan edhe mysafir dhe të gjith artdashësit nga qytetet tjera të Maqedonisë.

Agjencia e Lajmeve Flaka ndogji nga Afër Shfaqen dhe më poshtë ju sjellim disa fotografi

 

 

Nevrij Ademi
nga Nevrij Ademi Mars 9, 2018 21:34
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
8°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...