Krem me luleshtrydhe

Krem me luleshtrydhe

Përbërësit:

1 Pako biskota
Krem vanilje
500 gr luleshtrydhe
1 filxhan arra dhe qumësht për përgatitjen e kremit

Përgatitja:

Marrim gotat dhe vendosim biskotat e coptuara dhe arrat, nga lart i mbulojmë me kremin e përgatitur, shtojmë prapë një shtresë tjetër me biskota dhe arra dhe nga lart shtresen e fundit të kremit. Më pas e zbukurojmë me luleshtrydhet e prera.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Qershor 16, 2016 02:15