Lëng qepe për të kontrolluar rënien e flokëve

Lëng qepe për të kontrolluar rënien e flokëve

Lëngu i qepës është një nga mjetet natyrore që falë efikasitetit të tij është në gjendje të kontrollojë këtë sëmundje. Vetitë e qepës pengojnë rënien e flokëve dhe në të njëjtën kohë luftojnë çrregullime të tjera të tilla si zbokthi, natyrën e infeksioneve mikotike dhe thatësinë.

Si ta përgatisni lëngun e qepës për të luftuar rënien e flokëve?
Përdorimi i qepës në flokë është i sigurt, pasi nuk ka efekte anësore dhe nuk përfshin kimikate. Kjo është një formulë 100% natyrale që ju mund ta përdorni të paktën disa herë në javë, për të nxitur rritjen e flokëve dhe për t’u dhënë atyre volum.

Përbërësit: 3 qepë
Mjetet: një blender ose një shtrydhëse frutash e perimesh
Çfarë duhet të bëni?

 • Qëroni numrin e kërkuar të qepëve, në këtë rast 3, i prisni ato dhe e i vendosni në një blender.
 • Pa pasur nevojë të shtoni ujë ose përbërës të tjerë, i përpunoni mirë për të marrë një lëng.
 • Edhe pse lëngu i qepës mund të aplikohet ashtu siç është, më mirë ta përzieni atë me pak mjaltë, për të reduktuar erën e qepës dhe për të përmirësimin efektin.

Çfarë ju duhet:

 • ¼ e kupës me lëng qepe (62 ml)
 • 2 lugë mjaltë (50g)
 • Përzieni dy lugët e mjaltit me lëngun e qepës, duke u siguruar që të merrni një përzierje shumë homogjene.

Aplikimi:

 •  Për të përdorur këtë maskë, ju mund të filloni me 15 minuta në ditë.
 • Lagni flokët dhe aplikoni produktin me një masazh të lehtë, duke mbuluar të gjithë flokët.
 • E lini të veprojë për 10 minuta dhe pastaj i lani me shampon tuaj të zakonshme.
 • Një tjetër alternativë është që ta lini këtë ilaç gjithë natën, duke e mbuluar kokën me një kapuç dushi dhe ta lani në mëngjes.
 • Për të marrë rezultate të kënaqshme, është thelbësore ta aplikoni këtë produkt të paktën dy herë në javë.
 • Megjithatë, është mirë nëse përdoret çdo ditë për dy muaj me radhë.
Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Janar 16, 2018 15:47
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
16°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...