Liverpool kalon Realin, 65 milionë euro për Alisson

Liverpool kalon Realin, 65 milionë euro për Alisson

A do të jetë e ardhmja e Alisson në Premier League? Portieri brazilian, pavarësisht nga një marrëveshje e përgjithshme, e arritur tashmë me Real Madridin, në fund mund të pranonte ofertën e pasur të Liverpool.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, skuadra nga “Anfield” ka vendosur të thyejë vonesat dhe është e gatshme për të vënë në pjatën e Romës 60 milionë euro, plus 5 milionë të tjera bonuse. Pra, klubi anglez është afruar shumë me kërkesën prej 70 milionë eurove, për sa verdhekuqtë janë gati për ta dorëzuar portierin e tyre.

Për të bindur Alisson që të zgjedhë Liverpool, Jurgen Klopp do t’i ofrojë brazilianit një kontratë 5-vjeçare, me pagë 6 milionë euro neto në sezon, një shifër shumë më e lartë se ajo e vënë në pjatë nga Real Madridi.

Ndjenja është që, nëse shifrat konfirmohen, transferimi i Alisson te Liverpool është vetëm një çështje kohe dhe në atë moment Roma do të duhet të kërkojë një portier tjetër. Në këtë kuptim, qëllimi numër një i verdhekuqve mbetet Areola i PSG, ndërsa alternativa e parë përfaqësohet nga Sirigu, i cili, megjithatë, sapo ka rinovuar kontratën me Torinon.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 12, 2018 20:14
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
17°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...