LSDM: U paraqit agjenti anti-perëndimor Gruevski, u dha udhëzime pionëve Mickovski dhe Baçev

LSDM: U paraqit agjenti anti-perëndimor Gruevski, u dha udhëzime pionëve Mickovski dhe Baçev

Agjenti anti-perëndim Nikolla Gruevski u paraqit, u shkroi komandat pionëve të tij, Mickoski dhe Bachev kundër Maqedonisë, thuhet në reagimin e LSDM-së, pas prononcimit në Facebook gjatë ditës së sotme të ish kryeministrit Nikolla Gruevski i cili iku në Hungari, përcjell FLAKA.

“Frikacaku Nikolla Gruevski, shefi i Mickoskit, Bachev dhe Ivanov, ndan urdhrat në rrjetet sociale, në përpjekjet e dëshpëruara për të bërë disa dëme në progresin e vendit, drejt përafrimit të BE dhe NATO.

Nuk ka njerëz që të dëgjojnë komandat anti-maqedonase të Gruevskit.

Komandanti i dhunës dhe skenarit më 27 prill, kot po mashtrohet, për qytetarët që prej kohësh ka mbaruar një histori, pjesë e së kaluarës së zezë, i cili pret të ballafaqohet me drejtësinë.

Nuk ka pasur asnjë të keqe më të madhe që ka ndodhur me Maqedoninë dhe të gjithë qytetarët e saj sesa Nikolla Gruevski dhe qeverisja kriminale e regjimit. Qytetarët e dinë këtë shumë mirë.

Maqedonia është shumë më e fuqishme sesa imagjinohet nga Gruevski, Miskovski dhe Baçev.

Maqedonia do të jetë anëtare e BE-së dhe NATO-s. Maqedonia ecën përpara dhe nuk do të kthehet prapa!

Krimineli i dënuar Nikolla Gruevski nuk do t’i shpëtojë drejtësisë. Ai do të vuajë dënimin për të cilin është dënuar dhe për të gjitha të këqijat që i ka bërë në Maqedoni”, qendron në reagimin e LSDM-së. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Janar 10, 2019 22:13
© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.