Manovra të përbashkëta Rusi-Kinë-Mongoli

Manovra të përbashkëta Rusi-Kinë-Mongoli

Trupat nga Rusia, Kina dhe Mongolia po marrin pjesë në manovra në shkallë të gjerë, që mendohet se janë ngjarja më e madhe ushtarake në Rusi.

Presidenti rus Vladimir Putin mori pjesë të enjten gjatë zhvillimit të stërvitjes ushtarake Vostok 2018.

Manovrat tregojnë forcimin e lidhjeve ushtarake ndërmjet Moskës dhe Pekinit, në mesin e tensioneve që të dy vendet kanë me Shtetet e Bashkuara, transmeton VoA.

Stërvitjet një javore do të zgjerohen përgjatë Siberisë, verilindjes së Azisë, Arktikut dhe Oqeanit Paqësor.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Shtator 13, 2018 20:16
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...