Maqedonia dhe Kosova thellojnë bashkëpunimin në sektorin energjetik

Maqedonia dhe Kosova thellojnë bashkëpunimin në sektorin energjetik

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot do të presë një delegacion nga Republika e Kosovës, i drejtuar nga Ministri i Zhvillimit Ekonomik Valdrin Luka.

Në kuadër të kësaj vizite të punës midis delegacioneve të të dyja vendeve, do të nënshkruhet edhe Memorandum mirëkuptimi në sektorin energjetik .

Nevrij Ademi
nga Nevrij Ademi Shkurt 11, 2019 10:38

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.