Maqedonia sërish vërshohet nga migrantët e Lindjes së Mesme

Maqedonia sërish vërshohet nga migrantët e Lindjes së Mesme

Prania e migrantëve nga Lindja e Mesme në territorin e Republikës së Maqedonisë ditëve të fundit po rritet, transmeton Flaka. 

Së fundmi, tentimet ilegale të migrantëve nga Lindja e Mesme, që e shfrytëzojnë Maqedoninë për të kaluar në Evropë, nuk kanë të ndalur.

Në mesditën e djeshme, policia kufitare në Tabanoc kapi pesë migrantë, të cilët ishin fshehur në një automjet transportues, që udhëtonte në lidhjen rrugore Greqi-Hungari.

Pas kapjes, katër afganët dhe një iranian janë intervistuar dhe janë dorëzuar në qendrën tranzitore në Tabanoc.

Një rast i tillë ndodhi edhe gjatë javës së kaluar, kur Policia zbuloi dhe prangosi disa migrantë nga Lindja e Mesme. Flaka

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Prill 16, 2018 12:18
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
6°
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat
11°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...