McLaren 720S ka arritur shpejtësi të pabesueshme

McLaren 720S ka arritur shpejtësi të pabesueshme

Pa asnjë modifikim, 720S ka shpejtësi të çmendur.

Tashme ë dimë se McLaren 720S, ka shpejtësi marramendëse, transmeton Telegrafi. Motori i fuqishëm me 4.0-litra V8 që prodhon 710 kuajfuqi, i mundëson që më lehtësi t’i lë prapa Tesla Model S P100D dhe Lamborghini Huracan. Me shpejtësi prej 224 kilometrave në orë, kjo makinë mund të kalojë një çerek milje për 10.1 sekonda. Kjo është një shpejtësi enorme, andaj nuk ka nevojë për asnjë modifikim.

Megjithëse është tmerrësisht i shpejtë, nuk kaloi gjatë që dikush të provojë ta bëjë edhe më të shpejtë. Ndryshimi i vogël që ka bërë Kanoo Performce, i ndihmoi që të kursejë dhjetë sekonda.

Shpejtësia i është rritur për saktësisht 9.56 sekonda, teksa lëvizte me 334 kilometra në orë, që është më i shpejtë se Dodge Demon që arriti shpejtësinë prej 9.55 sekondave. Pritet me padurim, që entuziast tjetër të fusin duart në këtë bishë. Kur ndryshimi i vetëm një elementi arriti në zbritjen e 9.56 sekondave, është e pabesueshme se çfarë ndodhë po që se intervenohet më shumë.

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Prill 28, 2018 23:29

ARKIVI I LAJMEVE