Meta: Ftesa për Republikën e ardhshme të Maqedonisë Veriore është një katalizator për siguri më të madhe

Meta: Ftesa për Republikën e ardhshme të Maqedonisë Veriore është një katalizator për siguri më të madhe

Presidenti shqiptar Ilir Meta uroi Maqedoninë për ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim në NATO, përcjell FLAKA.

Pastaj, Meta vlerëson ftesën si një katalizator tjetër për sigurinë në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Në rrjetit social Twitter, Meta shkruan se Samiti i NATO-s e forcon lidhjen thelbësore të Aleancës nëpërmjet vendimeve të angazhuara për të gjitha vendet.

“Samiti i NATO-s në Bruksel e përforcoi lidhjen e rëndësishme transatlantike nëpërmjet vendimeve më të angazhuara për të gjithë. E përshëndes ftesën për anëtarësim e Republikës së ardhshme të Maqedonisë Veriore, një katalizator për siguri dhe stabilitet më të madh në Ballkanin Perëndimor”, shkroi Meta.

Kryeministri Edi Rama e përshëndeti poashtu ftesën.

“Duke vlerësuar lartë marrëveshjen e arritur midis Athinës dhe Shkupit, Shqipëria mbështet nisjen e procedurave për anëtarësimin më të shpejtë në NATO të Republikës së Maqedonisë Veriore”, shkroi Rama në Facebook. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 12, 2018 21:29
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
10°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...