Meta takon Erdoganin: Marrëdhëniet tona kanë një të ardhme premtuese

Meta takon Erdoganin: Marrëdhëniet tona kanë një të ardhme premtuese

Gjatë samitit të Sarajevës, Presidenti Meta pati një takim me homologun turk Rexhep Taip Erdogan.

Meta vlerëson marrëdhëniet mes dy vendeve dhe rolin e Turqisë në frenimin e emigracionit të paligjshëm.

“Kënaqësi të takoja sot në Sarajevë, Presidentin e Turqisë, z.Recep Tayyip Erdoğan.

Marrëdhëniet tona të shkëlqyera tradicionale kanë një të ardhme mjaft premtuese.

Mirënjohës për peshën e jashtëzakonshme që Turqia mban për të mbrojtur Ballkanin dhe Evropën nga emigracioni i paligjshëm”, shkruan Meta.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 9, 2019 20:50

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR
Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA