Modricin nuk e shpëton as “Topi i Artë”, Perez merr vendimin për të

Modricin nuk e shpëton as “Topi i Artë”, Perez merr vendimin për të

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez nuk ndalet së lavdëruari Luka Modricin pasi lojtari fitoi Topin e Artë.

E përditshmja spanjolle, “El Confidencial” shkruan sot se dashuria ndaj futbollistit kroat është vetëm ‘aktrim’.

I pari i madrilenëve ka vendosur tashmë ta shesë mesfushorin gjatë afatit kalimtar të verës dhe se tashmë ka nisur të shqyrtojë ofertat e klubeve evropiane.

Perez thuhet se dëshiron të rifreskojë skuadrën dhe paratë për blerjen e lojtarëve dëshiron t’i gjejë në shitjen e Luka Modricit, Gareth Balet dhe Iscos.

Modric është në moshën 34-vjeçare dhe Reali i duhet t’i ofrojë një kontratë të re nëse dëshiron ta mbajë lojtarin.

Bale nuk ka justifikuar paratë e investuara dhe ka të ngjarë të kthehet në Angli gjersa Isco është i pakënaqur me trajnerin e ri dhe po përgatitet të largohet.

Ndryshe, Reali është duke kërkuar shërbimet e Hazardit, por edhe të Neymarit dhe Kylian Mbappe.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Dhjetor 5, 2018 22:33
© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.