Ndeshja e tretë pa fitore për Interin, barazon ndaj Atalantas

Ndeshja e tretë pa fitore për Interin, barazon ndaj Atalantas

Interi nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim 0-0 në udhëtimin e tyre te Atalanta në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të të Serie A.

Pjesa e parë e takimit ishte për një nuancë më e mirë për Atalantan, të cilët rrezikuan disa herë dhe ishin afër golit.

Alejandro Gomez (5′), Musa Barroë (19′, 30′) dhe Remo Freuler (24′) rrezikuan në 45 minutat e parë, por pa arritur të gjejnë golin.

Ndeshja ishte shumë e luftuar në mesfushë (Getty Images)

Megjithatë, rasti më i mirë në këtë pjesë i takoi Interit, me Ivan Perisic (42′), i cili i vetëm me portierin goditi jashtë portës dhe shkuan në pushim me rezultat 0-0.

Në pjesën e dytë, Nerazzurrët ishin më të mirë dhe krijuan diçka më shumë se vedasit, të cilët nuk patën shumë hapësira në këtë pjesë.

Icardi dhe Etrit Berisha gjatë një dueli në ajër (Getty Images)

Rasti më i mirë në këtë pjesë i takoi kroatit Perisic (86′), i cili me kokë nuk arriti ta gjej cakun dhe ndeshja në fund përfundoi pa gola 0-0.

Pas këtij barazimi, Interi mbetet në pozitën e pestë me 60 pikë, ndërsa Atalanta në vendin e tetë me 49 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Interi luan në shtëpi ndaj Cagliarit, teksa Atalanta udhëton drejt Beneventos. /Telegrafi/  

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Prill 14, 2018 22:48
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
10°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...