Nigeri, ushtria shpëton 54 persona nga Boko Haram

Nigeri, ushtria shpëton 54 persona nga Boko Haram

Në deklaratën e publikuar sot nga zëdhënësi ushtarak Sagir Musa thuhet se ushtarët shpëtuan robërit në një operacion pastrimi gjatë fundjavës në shtetin Borno.

Ushtria nigeriane konfirmoi se ka shpëtuar 54 gra dhe fëmijë të mbajtur në robëri nga grupi terrorist Boko Haram.

Në deklaratën e publikuar sot nga zëdhënësi ushtarak Sagir Musa thuhet se ushtarët shpëtuan robërit në një operacion pastrimi gjatë fundjavës në shtetin Borno.

Zëdhënësi i ushtrisë tha se personat e shpëtuar përbëhen nga 29 gra dhe 25 fëmijë.

Musa tha se luftëtarët e Boko Haram kishin braktisur fshatrat para se të vinin trupat.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Maj 13, 2019 21:07

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.