Njerëzit ishin në Filipine mijëra vite më heret se që mendohet

Njerëzit ishin në Filipine mijëra vite më heret se që mendohet

Eshtërat antike të rinoçerotëve, që tregojnë shenja të therjes, sugjerojnë se njerëzit e hershëm kolonizuan Filipinet 709.000 vjet më parë.

Skeleti, pothuajse i plotë i rinocerontëve, si dhe rreth 60 mjeteve pune të lashta të përbëra prej guri, u gjetën nga shkencëtarët, që gërmuan një vend në ishullin e Luzonit, raporton Daily Mail.

Zbulimi mund të shtyjë llogaritjet tona për kohën që hominidët mbërritën në Filipine për gati 650,000 vjet, transmeton RTKlive.

Zbulimi i ka lënë shkencëtarët të habitur, se kush ishin këta njerëz të lashtë dhe si i kaluan detet e thella për të arritur Azinë Juglindore.

Ekspertët sugjerojnë se hominidët e lashtë, me gjasë, kanë ardhur në ishuj aksidentalisht, pasi lundronin nga Afrika me anije të papërpunuar, por nuk kanë dëshmi për këtë./RTKlive.

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Maj 3, 2018 22:57
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...