Opinion nga Milaim Fetai: Bilall Kasami  po bënë një hap të madh në drejtim të gabuar

Opinion nga Milaim Fetai: Bilall Kasami  po bënë një hap të madh në drejtim të gabuar

Votimi i Marrëveshjes së Prespës në Parlament,  Maqedonisë realisht ia mundëson të bëhet pjesë e NATO-s dhe e Bashkimit Evropian.

Anëtarësimi në Nato dhe BE janë  përcaktime strategjike kombëtare.

Shqipëria dhe  Kosova janë përcaktuar  për këtë rrugëtim.

Pengesa që po bëhet nga dy deputetët shqiptar të Billall Kasamit, ,,ashiqare” Maqedoninë e çojnë në drejtim të gabuar.

Shpresoj të  bëhet ,,pishman” sa nuk është bërë vonë sepse ashtu e don ,,kuvendi” i burrave.

Shkruan: Milaim Fetai

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Janar 11, 2019 15:11
© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.