Pas kompanive të Kamçev, PSP-ja kontrollon edhe kompaninë “Pelisterka”

Pas kompanive të Kamçev, PSP-ja kontrollon edhe kompaninë “Pelisterka”

Me urdhër të gjykatës, prokurorët nga Prokuroria Speciale Publike, së bashku me inspektorët e Departamentit për Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit në MPB, sot në mëngjes kanë hyrë për të bastisur edhe në kompaninë “Pelisterka”.

Sipas informatave të fundit pas kontrollave të bëra sot në mëngjes në kompanitë e biznesmenit Orce Kamçev, kontrollat kanë vazhduar edhe në objektet e komanisë “Pelisterka”, në pronësi të Dejan Pandelleskit. Ndryshe, pronari i kompanisë “Pelisterka” është kumar i ish ministrit Mile Janakieski, i cili aktualisht është i punësuar në këtë kompani.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Nëntor 9, 2018 14:02
© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.