Pendarovski: Thirrja e Rekës në kohën e duhur

Pendarovski: Thirrja e Rekës në kohën e duhur

Kandidati presidencial Stevo Pendarovski përshëndeti thirrjen e djeshme nga Blerim Reka, i cili i kërkoi votuesve të tij të dalin përsëri dhe “të mbështesin mundësinë e integrimit evropian” dhe ai e vlerësoi atë si të vërtetë në kohën e duhur, përcjell FLAKA.

“Unë e respektoj thirrjen e z. Reka dhe e vlerësoj si një thirrje për një demokrat të vërtetë dhe evropian. Ai e di se në këto zgjedhje ne jemi zgjidhur si për të ardhmen tonë evropiane dhe për integrimin tonë të plotë në Bashkimin Evropian dhe NATO. Ai e di se duke u ulur në shtëpi opsioni tjetër, i cili nuk është për ato vlera dhe për atë rrugë, do të ketë një shans. Unë mendoj se është një thirrje e vërtetë në kohën e duhur nga një person në të cilin nuk kam dyshim për referenca demokratike”, tha Pendarovski.

Ai shtoi se në raundin e dytë të dielën do të arrihet censusi i nevojshëm dhe se pret që numri i votuesve të jetë pak më i madh se ai në raundin e parë.

Reka në llogari të saj kishte pothuajse 80,000 vota, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për pjesëmarrje në raundin përfundimtar, ku Pendarovski dhe Gordana Siljanovska Davkova do të luftojnë më 5 maj.

Deri më tani, kampi i Davkovës nuk ka koment dhe interpruar thirrjen e djeshme të Rekës. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Maj 3, 2019 21:32

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR
Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA