#Po Flitet: Ekskluzive: BDI merr Ministrinë e Shëndetësisë, Ministrinë për Ivestime te Huaja e merr PDSH

#Po Flitet: Ekskluzive: BDI merr Ministrinë e Shëndetësisë, Ministrinë për Ivestime te Huaja e merr PDSH

Sipas burimeve te sigurta brenda qeverise, Strugalajm.org, meson se Ministri i Shendetesis do ti kaloj BDI dhe pritet te emerohet, Florim Besimi Ish drejtori i qendres klinike ne TETOVE, Ministri per investime te huaja do ti kaloj partnerit te ri qeveritar PDSH-se e cila pritet te kandidoj per kete post, profesorin universitar dhe kandidat per kreun e Tetoves Bardhyl Dautin, deputetin te deri tanishem ne parlementin e Maqedonise.

Kurse Zv.ministri i Arsimit do ti kaloj struges ku pritet qe kryetari i sapozgjedhur i struges te propozoj kandidat per kete post, kandidat te perfolur per kete poste jan disa porfesor universitar nga Struga!

Ndryshimet priten te ndodhin brenda javes qe vjen, sa po te mbarojne zgjedhjet ne Cair!

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Nëntor 11, 2017 08:35

ARKIVI I LAJMEVE