Profesori Reka: Jam “PRO” referendumit, sepse jam “PËR” NATO dhe BE

Profesori Reka: Jam “PRO” referendumit, sepse jam “PËR” NATO dhe BE

Profesori universita, Arianit Reka, në një postim në rrejtin social Facebook, shprehet “Për” referendumin dhe shpjegon arsyet e këtij qëndrimi, përcjell FLAKA.

“Jam për #NATO dhe #EU që prej 1999 kur punoja për NATO-n dhe SHBA-në, kur shumica e aktorëve politik të sotëm ishin nostalgjik për komunizmin. Ca me siguri ende janë. Jam #PRO_REFERENDUMIT meqë prej moshës 7 vjeçarë në pushimoren në Bunec (Mavrovë, 1987) më pengonte dhe e urreja intonimin e himinit të Jugosllavisë komuniste në 07:00 të mëngjesit”, shkruan Reka.

Reka më tej thekson se është pro, pasi siç ai thotë, “vetëm si pjesë e këtyre organizatave Maqedonia mund të shpreson në shfarrosjen nga skena politike e të gjithë atyre që kanë shpirt komunisti. Jam #PRO meqë është rruga e vetme për #ndryshime. …e pastaj vijnë sfida të reja, për të cilat do bëhem edhe më i zëshëm”.

Shkrimin e tij ai e mbyllë: “Unë, #AAR shqiptar/qytetar i Republikës, jam #PRO_REFERENDUMIT”.

Përndryshe, Reka aktualisht është ligjerues në UT, ndërsa një kohë të gjatë ka punuar në Bonstil në Kosovë. Ai është i biri i ish rektorit të UT-së, Agron Reka. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Shtator 3, 2018 20:27
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...