Protesta në Berlin: «Çmimet e qirasë po rriten

Protesta në Berlin: «Çmimet e qirasë po rriten

Midis 10,000 dhe 25,000 njerëz demonstruan në Berlin kundër çmimeve të pasurive të paluajtshme që po rriten vazhdimisht.

Agjencia e lajmeve e DPA raportoi se ishte një nga protestat më të rëndësishme kundër rritjes së çmimeve për qiramarrësit, të cilët veçanërisht goditën Berlinin, shkruan albinfo.ch.

250 organizata u bashkuan në demonstratë dhe protestuesit dolën nëpër Schneeberg dhe Kreuzberg në qendër të Berlinit.

Ata kërkojnë rregullim të rreptë të tregut të patundshmërive.

“E drejta e banesës është diçka që nuk është e arritshme për shumë njerëz.”, tha Claudia Rishe, një nga organizatorët e protestës.

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Prill 14, 2018 22:43
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...