QSA sot zbarkoi në Shkup, u shpërndanë shportat e Fitër Bajramit (Foto)

QSA sot zbarkoi në Shkup, u shpërndanë shportat e Fitër Bajramit (Foto)

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit në mënyrë të vazhdueshme është duke e realizuar projektin “Shporta e Fitër Bajramit”.

Ekipi i QSA-së dje ishte në fshatin Mateç në Komunën e Likovës ku gëzoi fëmijët e familjeve të varfra me shportat e Fitër Bajramit. Sot mori rrugëtimin për në Shkup ku qindra qytetar nga Shkupi si dhe fshatrat përreth iu gëzuan shportës së Fitër Bajramit.

Në këtë mënyrë QSA solidarizohet me familjet e varfra duke ia lehtësuar atyre festimin e festës së Fitër Bajramit.

QSA është gjithmonë në krah të popullit.

Nevrij Ademi
nga Nevrij Ademi Qershor 13, 2018 14:46

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
16°
12°
Sat
13°
Sun
12°
Mon
14°
Tue

ARKIVI I LAJMEVE