Rama shpreson në njohjen e plotë të Kosovës

Rama shpreson në njohjen e plotë të Kosovës

Kryeministri shqiptar Edi Rama sot shprehu shpresën se Beogradi dhe Prishtina do të gjejnë një zgjidhje përmes dialogut, e cila do të ishte njohja e pavarësisë së Kosovës.

Në deklaratën e tij për gazetarët serbë në margjinat e Samitit të NATO-s në Bruksel, Rama i shprehu mirënjohje të madhe presidentit Aleksandar Vuçiq për punën e vështirë që po bënte për të hyrë në këtë proces dhe për t’i dhënë fund zgjidhjes.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 11, 2018 19:41
Loading...

 

 

 

ARKIVI I LAJMEVE