Real Madrid mirëpret ofertën €50mln për ta shitur Benzeman

Real Madrid mirëpret ofertën €50mln për ta shitur Benzeman

Te Real Madrid prej 9 sezonesh, Karim Benzema mund të jetë duke përjetuar momentet e tij të fundit.

Në verë, klubi Merengue mund të pranojë të lërë të lirë sulmuesin francez. Ndërkohë që përgatitet për një revolucion në kontigjent, “Los Blancos”, pritet të shfaqë një fytyrë të re në repartin e sulmit, pas pak muajsh. Në këtë kuadër, për të tunduar Neymar të afrohet te Real Madrid, presidenti Florentino Perez, do të duhet të nisë grumbullimin e fondeve dhe çeljen e vendit, përmes largimit të disa elementëve që do të gjeneronin të ardhura të konsiderueshme.

Sipas asaj që raporton “Sport”, Karim Benzema mund të jetë i pari në listën e të larguarve. I kritikuar nga tifozët e Madrid, francezi mund të shtyhet drejt derës së daljes, menjëherë me çeljen e merkatos së verës. Këtë të hënë “Sport” sjell disa detaje mbi të ardhmen e Karim Benzema. Kështu, media iberike sqaron se shitja e Benzema mund të jetë në axhendë gjatë afatit kalimtar të verës së ardhshme. Dhe, një ofertë prej 50 milionë euro mund të bindë presidentin Florentino Perez që të lërë të lirë francezin Benzema, vetëm nëse nuk i ofrohet PSG-së si pjesë e marrëveshjes për të transferuar Neymar te Real Madrid.

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Mars 12, 2018 22:50
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
8°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...